Program szkoły

Program szkoły to autorski program opracowany na podstawie długoletniego doświadczenia, szkoleń, fachowej literatury i wiedzy opartej na wielu latach nauki.

Zajęcia obejmują 9 tematów:

 

 1. Przygotowanie porodu

  Na zajęciach tych dowiemy się jakie następują zmiany przed porodem i  jak się do tego przygotować. Jakie są objawy niepokojące i  kiedy udać się do szpitala. Porozmawiamy również o diecie, badaniach w ciąży i….seksie.

 2. Poród

  Temat, który wszystkich bardzo interesuje. Dowiemy się na czym polega poród. Jak aktywnie wspomóc akcję porodową. Jak radzić sobie z bólem porodowym. Jak tata pomaga przy porodzie. Porozmawiamy o pierwszym spotkaniu z naszym dzieckiem.

 3. Pielęgnacja i kąpiel noworodka w wanience

  Kąpiel w wanienceZajęcia praktyczne z pielęgnacji noworodka nie kończą się tylko na kąpieli.
  Nakreślimy dokładnie wszystkie aspekty związane z noworodkiem.

 4. Karmienie piersią

  Karmienie piersią Omówimy znaczenie karmienia piersią dla dziecka jak i matki. Porozmawiamy o technikach karmienia i problemach związanych z karmieniem piersią. Nauczymy się te problemy rozwiązywać.

 5. Profilaktyka dysplazji stawów biodrowych, suplementacja witamin, pierwsza pomoc u noworodka.

  Dysplazja Te zajęcia poświęcone są rozwojowi stawów biodrowych oraz jakie wykonać badania. Mowa będzie również o podawaniu witamin. Nauczymy się również jak udzielić pierwszej pomocy malutkiemu człowieczkowi.

 6. Szczepienia.

  Temat trudny ale bardzo ważny. Zastanowimy się jakich chorób uniknie nasze dziecko po szczepieniu. Jakie wybrać szczepionki i jak postępować w przypadku odczynów poszczepiennych.

 7. Kąpiel metodą Tummy Tab

  Zajęcia praktyczne mające na celu porównanie metod kąpieli noworodka różnymi metodami. Nauczymy się metody kąpieli w Tummy Tub oraz ponownie omówimy wszystko co dotyczy noworodka.

 8. Poród w kontekście prawa

  Nauczymy się jak opracować plan porodu. Czego możemy oczekiwać, czego się domagać i jakie mamy obowiązki podczas porodu.

 9. Połóg

  Połóg Dowiemy się czego możemy się spodziewać po porodzie, kiedy się niepokoić i jak sobie z tym radzić.